Karayolu Taşımacılığı

Boreas Lojistik > Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı Hizmeti

Boreas Global; portföyünde bulunan ve acenteliğini yaptığı Rusya plakalı,Kazakistan plakalı ve Gürcistan plakalı araçlar ile karayolu taşımacılığında; Rusya,Kazakistan ve B.D.T. ülkeleri servislerindeki 20 yılı aşkın tecrübesi ve know how bilgisi ile hizmet vermektedir. Nakliyenin fiyatlandırılması ve rezervasyonun yapılması ile başlayan ciddiyet,yükünüz nihai varış noktasına ulaşana kadar devam eder.Bu süreç olası tüm aksaklıklar dahil her türlü bilgi zamanında taraflara düzenli bildirilir ve çıkması muhtemel problemler için olası çözüm önerileriyle BOREAS taşımanın her aşamasında taraf ve sorumludur.

Komple Taşımacılık

Boreas Global lojistik olarak, parsiyel çıkış yaptığımız tüm ülkelere gün farketmeksizin müşterilerimize komple hizmet verebilmekteyiz. Normal haftalarda rezervasyonlarınızı 1 gün öncesine kadar alabilir, istendiğinde ekspres sevkiyat hizmeti verebilmekteyiz.

Parsiyel Taşımacılık

Boreas Global Lojistik, karayolu taşımacılığı hattında uzmanlaşmış bir firma olarak, müşterilerinden gelen parsiyel taşıma taleplerini ithalat ve ihracatları ile hizmet kalitesini profesyonel çalışanları ile birliikte sunmaktadır.

Neden Karayolu Taşımacılığı?

 • Düşük miktardaki ürünlerin esnek ve hızlı bir biçimde taşınmasına olanak vermesi.
 • Sipariş bazlı çalışmanın getirmiş olduğu “Just in Time” teslimatlar yapabilme.
 • Tüm üretim ve tüketim merkezlerini birbirine bağlamada yani kapıdan kapıya taşımacılıkta en elverişli yoldur.
 • Uygun coğrafik koşullar altında sınırsız ulaşım ağı.
 • Hızlı servis olanağı.
 • 7 gün 24 saat yükleme-boşaltma-sefer yapabilme ve yükleme boşaltma işlemlerinde kolaylık.
 • Araç planlama ve bulma kolaylığı, sık sefer yapabilme özelliği.
 • Diğer taşıma modellerine göre daha verimli ve ekonomik.
 • Çok farklı hacimlerde taşımacılık yapabilme özelliği.
 • Taşıma aracının büyük ölçüde göndericinin / taşıyıcının kontrolünde olması.
 • Taşıma hızını artırma ve azaltma olanağının bulunması.
 • Çıkış ve varış zamanlarını kolay ayarlayabilme.

Karayolu Taşımacılığı Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada taşımacılıkta büyük bir yer kaplayan, karayolu taşımacılığı nedir? sorusuna bir tanımlama yapmamız gerekirse dünyanın her yerine dağılmış karayollarını kullanarak ürünlerin aktarmasız olarak bir noktadan ötekine taşınması işi diyebiliriz. Birçok avantajı olduğu gibi kendi içinde dezavantajlarda barındırmaktadır. Ama maliyet olarak oldukça uzun olması ve aktarmasız olması karayollarını cazip hale getirmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber karayolu taşımacılığı nedir sorusunun cevabı da farklılaşmaya başlamıştır. Karayolu taşımacılığı dediğimiz eylem yeni bir yüze bürünerek şekil değiştirmeye başlamıştır. Değişen karayolları ile birlikte değişen araçlar bu tanımın yeniden yazılmasını gerekli kılmıştır. Yeniliklerle beraber karayollarının avantajları çoğalmış içinde bolca dezavantaj barındıran karayolu taşımacılığı nedir sorusunun cevabının daha olumlu bir şekilde değiştirilmesini zorunlu kılmıştır.

Örnek vermek gerekirse artık karayolu taşımacılığı nedir dendiği zaman bu sorunun cevabının içinde yer alan “uzun süreler alan” ibaresi artık geçerli değildir çünkü şehirleri direk olarak birbirine bağlayan otobanlar süreleri oldukça kısalmış ve karayolu üzerinde taşıma süreleri demiryolu taşımacılığı ile rekabet edebilir hale gelmiş, eski tabuları yıkmıştır.

Günümüzde pek çok farklı taşımacılık yöntemi çıksa da sıkça tercih edilen bir yöntem olmaya devam eden karayolu taşımacılığı özellikleri ile firmaların ilgisini çekmeye devam etmektedir.  Bu özelliklerin en başında diğer taşımacılık sistemlerinin rekabet etmesini zorlaştıran düşük maliyetlerle yapılabilmesi özelliği gelmektedir. Karayolu taşımacılığı özellikleri arasında öne çıkan bu özellik kullanılan araçların bakım maliyetlerinin görece düşük olmasından gelmektedir.

Bir diğer karayolu taşımacılığı özellikleri arasında öne çıkan faktörde taşımacılığın kapıdan kapıya yapılabilmesidir. Karayolu taşımacılığı araca yüklediğiniz mallar tek vasıta ile bir noktadan bir noktaya taşınabildiğinden yükün zarar görme ihtimali oldukça düşmektedir. Tek vasıta kullanılması uygun rotanın çıkarılması konusunda da firmalara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Karayolu taşımacılığı çok fazla detay içermemektedir. Çok fazla lojistik ihtiyacı duyan bir şirket kendi bünyesinde bir filo oluşturarak taşıma maliyetlerini düşürebilmektedir. Çok fazla bilgiye ihtiyaç duymayan basit bir sistem olması da karayolu taşımacılığı özellikleri arasında ön sıralara çıkmaktadır. Kısa mesafelerde oldukça ekonomik olan karayolu taşımacılığı sunduğu özelliklerle cazipliğini yitirmeyecek gibi durmaktadır.

Taşımacılık her sektör için oldukça önemli bir aşama olmaktadır. Ürünlerin doğru bir şekilde taşınmasının yanında güvenle taşınması da önemli olmaktadır. Karayolu taşımacılığı tanımı için güvenli taşımacılık konusunda firmaların farklı ilkeleri bulunabilir. Bu ilkeler ürünlerin özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan taşımacılık yöntemlerinin başında ise karayolu taşımacılığı gelmektedir. Karayolu taşımacılığı tanımı güvenle ve kontrollü taşımacılık olarak düşünülebilmektedir.

Taşımacılık konusunda karayolu taşımacılığı tanımı sürekli olarak kontrol edilebilen ve yönlendirilebilen taşımacılık yöntemi olmaktadır. Aynı zamanda diğer taşımacılık yöntemlerinden farklı olarak karayolu taşımacılığı yollar çok daha farklı şekillerde düşünülebilmektedir. Karayolu taşımacılığı tanımı geçmişten günümüze kadar güncel şartlar ve gereksinimler ile birlikte değişiklik gösterebilmektedir.

Ürünlerin doğru şekilde taşınması için güvenilirlik ve güvenlik herkesin önceliği olmaktadır. Sürekli olarak kontrol edebilmek ve direktif verebilmek karayolu taşımacılığı için en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Karayolu taşımacılığı tanımı güven ve güvenilirliğin bir arada bulunmasına dayanan en etkili taşımacılık yöntemlerinin başında gelmektedir. Ürünler ne olursa olsun mevcut şartlar uygun olduğu zaman karayolu taşımacılığı herkes için öncelik olmaktadır.

Taşımacılıkta birçok firmanın tercih ettiği karayolu taşımacılığı avantaları ile firmaların ilgisini çekmektedir. Kolay ve basit bir yapıda olan karayolu taşımacılığında istediğiniz her zaman rota oluşturup araçlarınızı yola çıkarabilirsiniz. Sefer bekleme, taşınma sırasında nakil bekleme gibi zaman kayıpları bu taşımacılık türünde olmamaktadır. Demiryolu taşımacılığında makinisti arayamazsınız ama karayolu taşımacılığında bizzat şoför ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşaltım ve dolum için herhangi bir özel yer ihtiyacı bulunmamaktadır. İstediğiniz herhangi bir uygun noktada aktarım yapabilirsiniz. Yine dünyanın pek çok farklı noktasında giden yollar olması da karayolu taşımacılığı avantajları arasındadır. Ürününüzü tek vasıta ile uzak noktalara göndermeniz mümkündür. Karayolu taşımacılığı avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İstediğiniz her zaman kendinize araç bulma imkanınızda bulunmaktadır.

Eğer taşımacılık konusunda basit ve istediğiniz şekilde yönlendirebileceğiniz bir aktarım ağı arıyorsanız, küçük veya orta ölçekli bir işletmeyseniz karayolu taşımacılığı avantajları ile sizlere hitap etmektedir. Kısa mesafelerde oldukça ekonomik olan bu taşımacılık yönteminde bütün kontrol sizin elinizdedir. Dilediğiniz şekilde yönetebilir aksi bir durumda kolayca müdahale edebilirsiniz.

Karayolu taşımacılığı geçmişten günümüze kadar sürekli olarak aktif ve popüler taşımacılık yöntemi olmaktadır. Bu süreçte karayolu taşımacılığı yönetmeliği belirli dönemlerde değişiklik gösterebilir ve güncellenebilmektedir. Söz konusu değişikliklerin takibi ise herkes için önemli olmaktadır. Karayolu taşımacılığı yönetmeliği bu değişikliklerin sonucunda önemli ve büyük yaptırımlar ile karşı karşıya bırakabilmektedir.

Karayolu taşımacılığı, diğer taşımacılıklara göre çok daha kontrollü ve plana sadık ilerlenebilmektedir. Aksilik oluşması durumunda çok erken aksiyon alınabilir olmaktadır. Bu imkanları sağlayan karayolu taşımacılığı yönetmeliği ve çalışma ortamları kolaylıkla bulunabilmektedir. Ürünlerin doğru ve sağlıklı bir şekilde aktarımı, bu taşımacılık sırasında çalışan kişilerin durumları gibi önemli konular karayolu taşımacılığı yönetmeliği tarafından üzerinde durulan özel konular olmaktadır.

Taşımacılık sırasında seçilebilir alternatiflerde eğer karayolu bulunuyorsa birçok avantajı beraberinde getirebilmektedir. Çok fonksiyonlu ve birbirinden özel opsiyonlara sahip yol haritaları kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Taşımacılık sırasında ürünlerin ve aracın durumu ise karayolu taşımacılığı yönetmeliği tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilen, denetlenen durumlar olmaktadır. Bu sayede daha güvenli ve kontrollü taşımacılık işlemleri gerçekleşebilmektedir.

Taşımacılıkta birçok firmanın tercih ettiği karayolu taşımacılığı avantaları ile firmaların ilgisini çekmektedir. Kolay ve basit bir yapıda olan karayolu taşımacılığında istediğiniz her zaman rota oluşturup araçlarınızı yola çıkarabilirsiniz. Sefer bekleme, taşınma sırasında nakil bekleme gibi zaman kayıpları bu taşımacılık türünde olmamaktadır. Demiryolu taşımacılığında makinisti arayamazsınız ama karayolu taşımacılığında bizzat şoför ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşaltım ve dolum için herhangi bir özel yer ihtiyacı bulunmamaktadır. İstediğiniz herhangi bir uygun noktada aktarım yapabilirsiniz. Yine dünyanın pek çok farklı noktasında giden yollar olması da karayolu taşımacılığı avantajları arasındadır. Ürününüzü tek vasıta ile uzak noktalara göndermeniz mümkündür. Karayolu taşımacılığı avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İstediğiniz her zaman kendinize araç bulma imkanınızda bulunmaktadır.

Eğer taşımacılık konusunda basit ve istediğiniz şekilde yönlendirebileceğiniz bir aktarım ağı arıyorsanız, küçük veya orta ölçekli bir işletmeyseniz karayolu taşımacılığı avantajları ile sizlere hitap etmektedir. Kısa mesafelerde oldukça ekonomik olan bu taşımacılık yönteminde bütün kontrol sizin elinizdedir. Dilediğiniz şekilde yönetebilir aksi bir durumda kolayca müdahale edebilirsiniz.

Sohbete Başla
Sohbete Başla
Merhaba Bağlanıyorsunuz